Już w najbliższą środę ruszają Dni Ukraińskie! Zapowiadają się dwa dni pełne atrakcji.

– Zapraszamy wszystkich studentów do uczestnictwa w Dniach Ukraińskich. Wiele wydarzeń będzie miało miejsce w SCKu – zachęca współorganizatorka Daria Ogon.  Przygotowaliśmy m. in. prezentację prowadzoną przez studentów z Wolontariatu UO. Dowiemy się od nich co Polacy powinni wiedzieć o Ukrainie. Pasjonaci tanich podróży także znajdą coś dla siebie, a to za sprawą Nikodema T. Jacuka, który opowie jak podróżować po Ukrainie nie wydając przy tym całych oszczędności.
Ale wystąpienia i prelekcje to nie wszystko. Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje. W środę w SCKu odbędzie się degustacja potraw ukraińskich, a w czwartek wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach lalkarskich.
Dniom Ukraińskim towarzyszyć będzie wystawa Keep in touch with Ukraine. Zdjęcia przedstawiające Ukrainę oczami studentów będzie można oglądać na drugim piętrze Collegium Maius do końca listopada.
Dni Ukraińskie organizowane są z projektu Slavic Inspirations. Partnerzy strategiczni: Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej UO i Wolontariat UO.
Więcej informacji na www.kulturarosji.manifo.com.

ml