Wskocz na wyższy poziom pomagania! SZLACHETNA PACZKA SZUKA LIDERÓW

infografika_do_netu_z_adresem 2014 większe

Chociaż Finał projektu dopiero w grudniu, SZLACHETNA PACZKA 2014 już się zaczęła! Razem z Kamilem Stochem i drużyną skoczków wskakujemy na wyższy poziom pomagania i szukamy jeszcze 10 Wspaniałych na Opolszczyźnie: Opole-Chabry, Kędzierzyn-Koźle, Prudnik, Głuchołazy, Krapkowice, Niemodlin, Grodków, Kluczbork, Olesno – tam Paczka potrzebuje liderów! Odnajdą oni potrzebujące rodziny i już po raz 14 połączą biednych i bogatych. 

Lider SZLACHETNEJ PACZKI organizuje zaplecze logistyczne Paczki w swoim rejonie, buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie docierają do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z potrzebującymi i podejmują decyzję o włączeniu ich do projektu.

By zostać liderem wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i przesłać swoje zgłoszenie. Nic prostszego!

Tylko tam, gdzie znajdzie się lider, będzie można utworzyć grupę wolontariuszy i pomóc rodzinom. Bez lidera nie ma Paczki! Projekt dla wielu osób to źródło zdobywania umiejętności pożądanych na rynku pracy.

– Poczułam w  sobie ogromną siłę, kiedy zobaczyłam, że rzeczywiście mogę zmienić miejsce, w którym mieszkam! W Paczce dowiedziałam się, w jaki sposób zarządzać ludźmi, jak skutecznie komunikować się z zespołem i organizować swój czas pracy. Myślę, że dzięki pozycji lidera w CV szybciej dostałam wymarzoną pracę – mówi Ewa, która zarządza teraz grupą chemików.

Lider SZLACHETNEJ PACZKI powinien mieć przede wszystkim chęć pomagania, lubić rozmawiać z ludźmi i być odpowiedzialnym. Dla lidera nie ma rzeczy niemożliwych, lubi motywować innych do działania i podejmować wyzwania. Dla 74% wolontariuszy udział w Paczce był najważniejszym wydarzeniem w życiu!

SZLACHETNA PACZKA działa od 2001 roku. W ostatniej edycji projektu mądra pomoc dotarła do 17 684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzieosób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

W 2013 roku Paczka zjednoczyła 617 000 osób – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie, a to już ponad półtora procent Polaków! W organizację projektu włączyli się już m.in. Bronisław i Anna Komorowscy, Halinka Mlynkova, Anna Mucha, Szymon Majewski, Robert Lewandowski wraz z innymi sportowcami oraz Basia Kurdej-Szatan.

Wskocz z na wyższy poziom pomagania!

 

Edyta Holona