Biblioteka Obcojęzyczna w dniach 14-22 marca 2015 roku organizuje Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji i ciekawych wydarzeń.

-Próbujemy być miejscem, w którym mogą spotkać się miłośnicy języka francuskiego – jest to jeden z powodów organizowania tego typu wydarzenia, który wymienia pani Bogna Iwańska, kierownik BO. Jednak Tydzień Francuski jest przeznaczony dla wszystkich, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie. – W tym roku do naszego tygodnia francuskiego przystąpiło więcej instytucji, więcej placówek edukacyjnych. Przystąpiły dwa kina, restauracje, przedszkola – wymienia pani B. Iwańska.

Wśród atrakcji filmowych możemy znaleźć pokazy filmowe w Kinie Meduza: „Za jakie grzechy dobry Boże” i „Mama” oraz w Kinie Studio: „Wszystkie poranki świata”.

Dla smakoszy kuchni francuskiej również przygotowano niespodzianki – Restauracja Starka wyraziła chęć zaprezentowania specjalności kuchni francuskiej, z kolei Grabówka zaprasza na pyszne, francuskie naleśniki – dodaje pani kierownik BO.

Każdy może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z języka francuskiego, które są prowadzone przez rodowitego Francuza, poznać metodę Johana – czyli jak skutecznie uczyć się języka francuskiego oraz wziąć udział w prelekcji „Tout arrive en France”.

Zapraszamy do obejrzenia przepięknej wystawy pt. „Francuskie impresje”, która jest prezentowana w Holu Urzędu Marszałkowskiego, na którą składają się prace dzieci i młodzieży z Opola – dodaje pani B. Iwańska.

Wiele atrakcji zostało przygotowane właśnie dla dzieci m.in. warsztaty plastyczne, zajęcia z języka francuskiego,kurs gotowania oraz koncert. Niektóre szkoły mają swoje wewnętrzne programy dotyczące Tygodnia Francuskiego.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na plakacie:

A.G.