Listopad to miesiąc dobrych wiadomości. Pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Opolskiego zostali docenieni przez prestiżowe instytucje w kraju. Zobacz  podsumowanie sukcesów, o których mówi się w tym miesiącu.

Redakcja Gazety Studenckiej gratuluje i życzy dalszych sukcesów!

 

2015-11-13-000419

Dr Mirela Mazurkiewicz, absolwentka UO i dziennikarka NTO, została laureatką siódmej edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej na Najlepszą Pracę Doktorską z zakresu Nauk o Mediach i Komunikowaniu „DOKTORAT ’14″. Pracę napisała na Uniwersytecie Opolskim pod opieką naukową prof. dr hab. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak.  Dysertacja dr Mireli Mazurkiewicz pt. “Stan wojenny w Polsce w perspektywie Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa” uzyskała w opinii recenzentów 52 punkty (na 55 możliwych), co spowodowało przyznanie I nagrody (ex  aequo z jeszcze jedną pracą).


 

2015-11-09-152200

Praca doktorska autorstwa Beaty Balickiej-Błagitki, pt. “Instytucjonalizacja etyki w działalności podmiotów ekonomii społecznej”, napisana pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Piotra Morcińca, w Katedrze Bioetyki i Etyki Społ. WT UO, znalazła się wśród prac nagrodzonych w X Edycji Konkursu Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Praca Beaty Balickiej-Błagitki zajęła drugie miejsce.


 

W III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Dyplom kierunku Edukacja Artystyczna z lat 2013 i 2014 praca artystyczna absolwentki UO, Izabeli Kozłowskiej, została nagrodzona nagrodą główną, a dyplomowa praca teoretyczna Anny Pytlik otrzymała wyróżnienie. Praca nosi tytuł: “Interaktywne dzieła sztuki maksymalnie wykorzystujące potencjał odbiorcy” (promotor: dr hab. Kazimierz Ożóg).


 

2015-10-27-143648

Rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Stanisław Sławomir Nicieja, otrzymał nagrodę I stopnia od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. Uzasadnienie: za kreatywność i sprawność organizacyjną w zakresie kierowania uczelnią.


 

2015-11-05-104358

Na wniosek Kapituły Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sędzimira (SPWiR) nadano prof. hab. inż. Krystynie Czai z Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego, jako osobie zasłużonej dla ruchu innowacji, Medal Honorowy tego Stowarzyszenia. Uroczystość odbyła się podczas XVI Seminarium Honorowego Medalu SPWiR im. Tadeusza Sędzimira, które miało miejsce w Politechnice Warszawskiej podczas 9. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków – IWIS 2015.


 

Lichtenberg_Kokoszka_2

“Opolski Hipokrates” to wyróżnienia dla  wyjątkowych lekarzy, pielęgniarek i położnych, cenionych stomatologów, ratowników medycznych oraz  wyróżniających się placówek medycznych i aptek przyjaznych pacjentom. W tegorocznej, 7. edycji plebiscytu, wśród wyróżnionych nagrodą specjalną, znalazła się  dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka, adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Jest ona położną, doktorem nauk pedagogicznych i autorką  programu Indywidualizacji Opieki Okołoporodowej, wdrażanego w opolskich szpitalach i wśród położnych środowiskowo-rodzinnych. Program pozwala na określenie potrzeb rodzącej oraz osoby jej towarzyszącej podczas porodu (program już wdrażany) a także na określenie potrzeb edukacyjnych w okresie ciąży czy zindywidualizowanej opieki poporodowej (program w trakcie przygotowania).

Wszystkie zdjęcia i informacje pochodzą z oficjalnej strony Uniwersytetu Opolskiego – uni.opole.pl