Do końca marca można zgłaszać swoje prace w ramach OKFS, czyli Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Uczestnikiem może być student lub doktorant uczelni państwowej i prywatnej interesujący się fotografią, który nie ukończył 28 roku życia.

Konkurs Organizowany on jest od 1998 r., a w tym roku przypada już jego XVII edycja. Konkursowi towarzyszy „Pstrykaliada” czyli wystawy nadesłanych prac, cykle warsztatów, projekcji i wykładów prowadzonych przez znakomitych fotografów.

Tegoroczny motyw przewodni OKFS to “praca” w trzech kategoriach:

• Codzienność – reportaż
  • Tu się pracuje – scenerie
  • Po pracy – portret

Dodatkowo w tym roku przy współpracy z Grupą Eurocash przedstawiono nową kategorię konkursową: “Bądź sobą w pracy!” Nagroda –  500 złotych netto do wydania na dowolny sprzęt zw. z fotografią.

Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zdjęcie w kategorii specjalnej poza sześcioma innymi, które może zgłosić do pozostałych kategorii konkursowych.

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 25 lutego i potrwa do 31 marca. Więcej informacji:

red. Monika Mitulla