Okaże się w Krakowie 22-24 kwietnia podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Drużyna badmintonistów awansowała do finału w Bieruniu po 33 pojedynkach, zostawiając za sobą drużyny Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia, Politechniki Wrocławskiej, a także Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Drużyna pod okiem trenera Henryka Hołodnika będzie walczyć o miano najlepszych w Polsce po raz trzeci. W składzie podczas finału zagrają najlepsi badmintoniści, którzy biorą udział w międzynarodowych rozgrywkach, są to Paweł Pietryja, Miłosz Bochat, Aneta Wojtkowska i Mateusz Dubowski. Pod koniec miesiąca dowiemy się, czy drużyna z Uniwersytetu Opolskiego obroni tytuł mistrza w odbijaniu lotki.

Patrycja Woźniak
Źródło: Fanpage AZS UO