Oto składnik, który wybrano by współtworzył opolską przestrzeń społeczno-kulturalną. Po dwóch latach prób i remontów, OPAK – Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych dodało do istniejącej już mieszanki tajemniczy składnik… Miejsce X. I tak oto narodziła się w naszym mieście nowa przestrzeń! O czym mowa? Zapraszamy do czytania!

Po dwóch latach zakończył się remont nowej przestrzeni dla artystów w naszym mieście – Miejsca X – przestrzeni działań społecznokulturalnych. Jest ono dziełem Stowarzyszenia OPAK Opolski Projektor Animacji Kulturalnych i powstało dzięki wsparciu wielu mieszkańców i firm.

Ideą Miejsca X jest otwartość na pomysły, projekty, działania zgłaszane przez mieszkańców, artystów i animatorów. Na przestrzeni ponad 130 m2, stworzona została przestrzeń do wystaw, kameralnych koncertów, spektakli oraz dyskusji o tematyce kulturalno – społecznej. Zależy nam bardzo na tym, żeby Miejsce X wzbogaciło ofertę kulturalną Opola o nowe wydarzenia kulturalne, ale również zaktywizowało lokalną społeczność do działania. Miejsce X znajdziecie przy ul.H.Sienkiewicza 20 of w Opolu.

Jaki funkcje pełni Miejsce X?

– kulturalna – organizowanie koncertów, spektakli,
– społeczna – organizowanie spotkań, dyskusji o tematyce kulturalnej, miejskiej, społecznej etc.,
– edukacyjna – organizowanie warsztatów artystycznych, fotograficznych, śpiewaczych etc.,
– artystyczna – stworzenie miejsca na pracownie artystyczne oraz organizowanie wystaw młodych opolskich twórców.

Już jutro (3 września 2016 – sobota) od godziny 11:00 startują drzwi otwarte Miejsca X, gdzie możecie przyjść i porozmawiać, być może macie pomysł na projekt, który chcielibyściew tym miejscu stworzyć, to dobry moment by wyjść z inicjatywą. O 14:00 możecie wpaść na Analogowe warsztaty projektowania, na które trzeba się zapisać wysyłając mail na adres: opak.miejscex@gmail.com.  A o 20:00…  koncert zespołu THE PARTY IS OVER na otwarcie Miejsca X (wejściówki do odebrania w Kofeinie 2.0) – będziecie? My będziemy!