Wojewódzka Biblioteka Publiczna (ul. Piastowska) organizuje studencki październik. Jak co roku, przez miesiąc opolscy studenci mogą skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Bibliotekę. Przede wszystkim dla studentów przeznaczony jest 100-procentowy rabat na wydanie lub przedłużenie karty bibliotecznej na cały rok. Oznacza to, że wszyscy studiujący czytelnicy mogą bez opłaty przedłużyć ważność karty, a nowi studenci-czytelnicy za darmo mogą ją założyć.

Ponadto podczas “Studenckiego października” studenci otrzymają bezpłatny kod do naukowej bazy I-BUK. Dla studentów posiadających karty biblioteczne przewidziana jest pomoc w doborze literatury, a także bezpłatne sporządzanie zestawów bibliograficznych do prac semestralnych. Istnieje również możliwość zarezerwowania stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu oraz skanera,studencki bezpłatnie i bez ograniczenia czasowego.

Podobnie jak w ubiegłych latach, październik w bibliotece to także miesiąc abolicji. Wszystkie przetrzymane egzemplarze książek (od 1 do 4 miesięcy) mogą zostać zwrócone bez ponoszenia regulaminowych konsekwencji.

Przez cały rok funkcjonują studenckie środy – 50-procentowe zniżki na wydawanie i przedłużanie karty bibliotecznej na rok.