Internetowa aukcja dzieł sztuki dla Szczebla

news-2016-10-14-aukcja-szczebel

Dokładnie o godzinie 00:00, w nocy z piątku na sobotę, ruszyła internetowa licytacja dzieł sztuki autorstwa studentów i pracowników Instytutu Sztuki. Aukcję zorganizowano w ramach pomocy dla studenta Instytutu – Patryka Wojdy, znanego jako „Szczebel”, który niedawno uległ tragicznemu wypadkowi. Aukcja charytatywna to kolejna z wielu akcji pt. NAPRAWIMY SZCZEBLA, po zbiórkach i koncertach, zorganizowanych przez studentów i pracowników Instytutu Sztuki. Pilnie potrzebne są pieniądze na rehabilitacje studenta.

LINK DO AUKCJI: sztuka.uni.opole.pl/naprawmy-szczebla/

„Licytujemy grafiki, fotografie, rzeźby, malarstwo i rysunki otrzymane od studentów, absolwentów i pracowników Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. ” – na aukcji znajdziemy ponad 100 prac z zakresu różnych technik graficznych, malarskich lub cyfrowych. Od całkiem małych po średnie i duże. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 15 zł!

Wszystkie uzyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie dalszej rehabilitacji „Szczebla”, który w maju tego roku, wracając na rowerze z pracy do domu przewrócił się, złamał kręgosłup i zmiażdżył rdzeń kręgowy. Zaledwie miesiąc przed obroną pracy dyplomowej. Po przewiezieniu do szpitala stwierdzono u niego czterokończynowy paraliż. Cudem uszedł z życiem. Po ciężkiej i skomplikowanej operacji, jego stan zaczął się poprawiać. Powoli odzyskuje władzę w nogach, a jeszcze wolniej w rękach. Jednak kluczową rolę odgrywa tu rehabilitacja. Patryk trafił do Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje rehabilitację tylko przez 112 dni, a Patryk potrzebuje jej co najmniej przez rok. Miesięczny koszt to około 5 tys. zł. Przerwanie rehabilitacji to poważne komplikacje i regres.

Zachęcamy gorąco do udziału w aukcji!

Patryka można wesprzeć dokonując wpłat na konto:
Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego „Juvenes”
04 1020 3668 0000 5702 0427 3181
Tytuł: Dla Szczebla

 

red. Monika Mitulla