Fotografie, które zostały wystawione przez studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w galerii ZPAP w Opolu, zdecydowanie zasługują na uwagę szerszej publiczności. Cała trójka artystów- Matt Czachor, Monika Szczypel, Krzysiek Tarnowski, to osoby, które wiedzą jak zaskoczyć, jak zaintrygować… Bez wątpienia dzieła te są fotografią niebanalną, nie potocznie rozumianą.

“Prace artystów przeczą nieco istocie potocznego rozumienia fotografii, nie przedstawiają materialnego świata. Choć nadal pozostaje on dla autorów inspiracją, pokazany jest jako swoista forma „powidoków” – ulotnych mgnień zatrzymanych w czasie chwilą otwarcia migawki aparatu. Nadaje to pracom wymiar uniwersalny ale i wieloznaczny, co po raz kolejny staje w opozycji do konkretu, który zwykł nam się kojarzyć z fotografią.” (Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski)