Po raz kolejny Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego zorganizował akcję krwiodawstwa. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże.

Wczoraj na Placu Wolności, dzisiaj przy Studenckim Centrum Kultury. Wszystkie chętne osoby mogły oddać 450 ml cennego daru. – Zarówno wczoraj jak i dzisiaj frekwencja dopisuje, a to nas niesamowicie cieszy, studenci jak i mieszkańcy naszego miasta nigdy nie zawodzą – przyznaje Michał Karbowiak, Zastępca Przewodniczącego Samorządu Studenckiego. Osoby, które oddały krew w zamian od punktu krwiodawstwa otrzymywały czekolady oraz koszulkę, natomiast Samorząd Studencki ufundował różne gadżety m.in. – długopisy, smycze czy kubki. – Akcję krwiodawstwa staramy organizować się co trzy miesiące, widzimy, że zainteresowanie tym wydarzeniem jest bardzo duże – dodaje Michał.

Przedsięwzięcie wsparła również Straż Graniczna, która przygotowała dodatkowe atrakcje. – W ramach wydarzenia przygotowaliśmy prezentację sprzętu, który jest na naszym wyposażeniu, przy okazji można sprawdzić celność na broni służbowej – mówi prezes klubu Honorowych Dawców Krwi.

Warto również dodać, że wszystkie chętne osoby, które chcą oddać krew mogą to zrobić jeszcze dzisiaj przy Studenckim Centrum Kultury do godziny 17:00.

Dawid Machecki.