Robert Klimek w „Pokaż się”

clipboard01

Robert Klimek jest studentem II roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika medialna z edukacją artystyczną na naszym uniwersytecie.

Swoją przygodę ze śpiewem zaczął w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach – Tam zacząłem się uczyć śpiewać, a obecnie prowadzę zajęcia wokalne i plastyczne dla dzieci – mówi Robert. Chłopak występuje jako solista, obracając się w klimatach soulu, rocka i poezji śpiewanej. Jest wokalistą bluesowo–rockowego zespołu Day Off. Zespół jest pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach. W tym roku odbyła się już V edycja.

Grupa może pochwalić się m.in.  II miejscem na Ogólnopolskim  Festiwalu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej OCEANY 2016, II miejscem na Międzynarodowym  Festiwalu Piosenki Kluczborskiej Trele 2016 czy Grand Prix na Festiwalu Terepaczków 2015. Zapytany o marzenia, Robert odpowiada – Marzenia są po to, by marzyć, cele natomiast, by je realizować. Myślę, że celem jest dalszy muzyczny rozwój, są pewne plany na najbliższe lata, które mam nadzieję, że się spełnią. Marzeniem byłoby poznać osobiście i zaśpiewać z jednym z lepszych, moim zdaniem, męskich głosów w Polsce, Mietkiem Szcześniakiem.

 

 

red. AG