Klub biznesowy ASBiRO w Opolu

1

Po przerwie do Opola wraca klub biznesowy ASBiRO (Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobowego im. Ludwiga von Misesa). Jest to inicjatywa stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, by mogli się spotykać, wymieniać doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem.

To pierwsza „szkoła” w Polsce, która nakierowana jest przedsiębiorczość i biznes. Wykładającymi w ASBiRO nie są nauczyciele, ani wykładowcy akademiccy. Podstawowym kryterium doboru kadry jest doświadczenie w realnym biznesie. – ASBiRO przede wszystkim skupia praktyków – osoby, które prowadzą swoje działalności i projekty od lat – a nie teoretyków. Nie chodzi też o podawanie gotowych rozwiązań i uczenia schematu robienia biznesu, bo biznes to nie schemat. To nie jest tak jak podczas robienia planu przy  chęci wzięcia dotacji, że wszystko rozpisujemy sobie na rok do przodu i to zadziała. W biznesie trzeba na bieżąco zmagać się z pewnymi trendami, wzlotami, wpadkami i błędami. Dlatego tutaj nikt nie będzie uczył schematu „jak coś zrobić”, ale będzie się dzielił wiedzą na temat swoich doświadczeń, błędów i tego jak wychodził z pewnych problemów. Bo to realnie da wartość słuchaczowi – mówi Michał Kosel, koordynator klubu ASBiRO w Opolu, przedsiębiorca. – Nie jest sztuką przeczytać sto książek i być przekonanym, że wszystko się wie. Wiedza jest wszechobecna, mamy Internet. Sztuką jest wiedzieć, gdzie szukać praktycznych zastosowań tej wiedzy i od kogo uczyć się, by jak najefektywniej i najskuteczniej móc je wdrażać i weryfikować ich realne działanie – dodaje.

W każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 18:00, będą odbywać się spotkania, na których będziemy mieli okazję wysłuchać dwóch przedsiębiorców, którzy opowiedzą m.in o swoim biznesie, o sposobach pozyskiwania klientów, o problemach, z którymi musieli się zmierzyć.

Pierwsze spotkanie już 25 stycznia w Pubie Izba na opolskim Rynku, w sali kameralnej na dole. Temat spotkania to „Nowe formy marketingu w biznesie”, a prelegentami będą:

  1. Paweł Ziorko – absolwent filozofii Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie pracuje nad doktoratem z zakresu etyki w biznesie. Przedsiębiorca działający m.in. w branży marketingu i reklamy.

Temat jego wystąpienia: „Filozofia marketingu 3.0”

  1. Bartosz Baczyński – pasjonat życia, społecznik, trener biznesu i rozwoju osobistego, doświadczony praktyk biznesu. Prezes zarządu w Centrum Usług Biznesowych Promoway w Opolu. Założyciel fundacji „Serce pełne marzeń”

Temat jego wystąpienia: „Dinozaur czy wilk biznesu”

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/434338460288570/

Koszt udziału w trzygodzinnej prelekcji to 10 zł – całość  zostanie przekazana na rzecz Fundacji Zarabiaj na Pasji, która będzie organizowała kolejne spotkania.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe. Na adres Info@Asbiro.Opole.pl wyślij maila w tytule – „Klub ASBiRO Opole” w treści wpisz swoje dane i nr tel. i załącz potwierdzenie przelewu z tytułem „darowizna”.

Fundacja Zarabiaj Na Pasji
ul. Reymonta 19 45-069 Opole
KRS: 0000608445
NIP: 7543115633
Reiffeisen Polbank: 28 1750 0012 0000 0000 3321 2399
w tytule „Darowizna Imię i Nazwisko”

W odpowiedzi otrzymasz informację o zapisie oraz szczegółowe wskazówki odnośnie spotkania.

 

 

Red. JG.