Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

clipboard01

Ruszyły zgłoszenia do VI edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. W konkursie do wygrania jest nie tylko istotny laur w profesjonalnym dziennikarstwie, ale także własna marka na rynku medialnym. 

Adresatami konkursu są początkujący dziennikarze, którzy rozpoczynają swoją przygodę z mediami. Laureaci oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 3500 zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie. – Nagroda pokazała nam, że to, czemu poświeciłyśmy tyle pracy i serca, miało sens. Nasz pomysł i wysiłek zostały docenione. To wyróżnienie pozostaje dla nas na dalszą drogę, to wyjątkowa rzecz. – przyznaje Barbara Rozmus, jedna ze zwyciężczyń Inicjatywy Roku 2016.

Zgłoszenia potrwają do 28 lutego i obejmują kategorie: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Ostatniej kategorii patronuje zmarły ks. prof. Andrzej Baczyński. Gotowe prace należy nadsyłać na adres mailowyL nagrodamlodychdziennikarzy@gmail.com lub dostarczyć na piśmie pod adres 31-002 Kraków, ul. Franciszkańska 1.

Całemu konkursowi patronuje zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Chłopak nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego wiersze i artykuły zostały wydane pośmiertnie w zbiorze pt. „W cieniu ciszy…”.

zgloszenia_fejs_final

Więcej informacji na stronie internetowej https://nagrodamlodychdziennikarzy.wordpress.com/ i na Facebook’u https://www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy/?fref=ts.

red. JG