Kolejna edycja przeglądu studenckiego Rock Time przyciągnęła zespoły z całej Polski.

W tym roku odbyła się już XIII edycja, w której swoje umiejętności zaprezentowali m.in.:

• ATME – rock progresywny; Wrocław;
  • Radio Slam – rock/ indie/ rock alternatywny/ energy; Białystok/ Warszawa;
  • Ostatni w Raju – rock;  Kraków;
  • The Perfumes – stylowy rock n roll, alternatywny pop; Kraków;
  • HURROCKAINE – rock alternatywny; Katowice/ Olkusz.

Każdy z zespołów zagrał cztery utwory ze swojego repertuaru. Muzycy walczyli o nagrodę główną w postaci 2000 zł, która miała zostać przeznaczona na nagranie płyty w profesjonalnym studio.
Ocenieni zostali oni w trzech kategoriach: jury, publiczności oraz organizatorów. A kto zasiadał w jury?

• Jacek “Dżej dżej” Jędrzejak – Big Cyc;
  • Marcel Różanka – Oberschlesien;
  • Jacek Rudnik – Radio Opole.

Jurorzy co chwilę podkreślali, jak bardzo są zaskoczeni tak wysokim poziomem na tegorocznym konkursie. Perkusista Oberschlesien szczególnie doceniał piosenki wykonywane w języku polskim, zwracając również dużą uwagę na jakość tekstów.

Jaki jednak był werdykt?

Zdaniem większości publiczności najlepszym zespołem był Radioslam. Jury miało podobną opinię, dzięki czemu zespół ten zgarnął nagrodę główną. Organizatorzy (Radio Emiter, Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej, NCPP oraz Ragtime) zaś postanowili docenić The Perfumes. Zespół ten będziemy mogli usłyszeć na żywo podczas tegorocznych Piostonaliów.

Gwiazdą wieczoru był wrocławski zespół z pogranicza rocka, ska i funku – Grey Fruit.

Martyna Purzycka

fot. Marek Wiench