Każdy z Nas ma w sobie tytułowy talent. Jedni potrafią pięknie malować, drudzy rysować, jeszcze inni rzeźbić bądź grać na instrumencie. Niektórzy świetnie pływają, biegają albo grają w siatkę. Rafałowi świetnie wychodzi pisanie. O kim mowa?

Rafał Wałęka – student Turystyki i Rekreacji na Politechnice Opolskiej, urodzony 8 marca 1988 roku w Szczecinie, gdzie nie zabawił długo, ponieważ po roku zamieszkał z rodzicami w Kuźni Raciborskiej (na Śląsku), a później już jako student – sam, w Opolu. Swoją pasję odkrył już w gimnazjum, lecz nie myślał jeszcze wtedy, że stanie się pisarzem i będzie publikował książki. A tak się właśnie stało. Rafał jest artystą, czego jednak nie uważa za pracę. Jest to dla niego hobby, które przynosi mu ogromną satysfakcję i przyjemność. Pozwala mu wyrazić to, co ma w głowie – swoje myśli, uczucia, emocje.

Kreowanych przez Rafała bohaterów, żyjących w świecie realnym pomieszanym z wyimaginowanym możemy odkryć już w Jego czwartej książce, która ukazała się niedawno – “Pożądanie na żądanie” – pełną czarnego humoru komedią romantyczną. Możemy przeczytać także poprzednie, dostępne tylko jako e-booki – „Więzień zemsty” (2010), „Skazany” (2011), „Tożsamość szaleństwa” (2012) – które nabyć możemy w serwisach internetowych.  Wymienione książki zostały napisane w klimacie kryminału, horroru, a czasem nawet komedii.

To oczywiście nie koniec twórczości Rafała. Pod piórem młodego pisarza powstaje już Jego kolejna książka – “Syzyfowa zemsta”, na którą z niecierpliwością czekamy. Póki co, zachęcam do poznania już powstałej, niezwykle ciekawej twórczości jeszcze tak młodego, a obiecująco zapowiadającego się artysty. Naprawdę warto!

Marta Jaworska