22 października uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w grze terenowej odbywającej się w Opolu.
Już po raz dziewiąty Narodowy Bank Polski wraz z Wyższą Szkoła Bankową podjęli się zorganizowania imprezy mającej na celu wzmocnić świadomość ekonomiczną młodzieży pod nazwą „Ekonomiczne gry uliczne”. W tym roku cykl objął aż cztery spotkania, odbywające się w kolejne soboty października w Kędzierzynie – Koźlu, Prudniku, Oleśnie, a ostatnie w Opolu gdzie w rywalizacji wzięło udział dwanaście czteroosobowych drużyn. Każda z nich musiała stawić się na siedmiu punktach i poprawnie rozwiązać zadanie aby uzyskać wskazówki na temat położenia kolejnego. Walka była zacięta, a uczestników mobilizowały nagrody – bony pieniężne do realizacji w Empiku, po jednym dla każdego członka drużyny, o wartości (kolejno za pierwsze trzy miejsca) 500, 300 i 100 złotych. Finał imprezy miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej gdzie wyłoniono zwycięzców – uczniów 2 Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

Sara Bis

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu