Akcja organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy “Słoneczny Dom” w Gołdapi to VI edycja “Bezdomnej Kartki”. Co trzeba zrobić? Niewiele! Wystarczy wykonać dowolną techniką kartkę świąteczną i wzbogacić ją o życzenia!

Co o samej akcji piszą organizatorzy?

“Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas radości, zimowej refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Już za dwa miesiące zasiądziemy przy rodzinnym stole, połamiemy opłatkiem, innym wyślemy bożonarodzeniową kartkę, a w niej świąteczne życzenia, m.in. nadziei i miłości. Wśród nas są jednak i tacy, którzy na co dzień czują się zapomniani, do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia.

Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi wspólnie z Państwem chcą podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar”.

“W 2012 roku otrzymaliśmy prawie 700 kartek z życzeniami, w 2013r. było ich już 2218, w 2014 roku dotarło prawie 2700 kartek, w 2015 roku 3037 kartki, a w 2016 roku mieliśmy przyjemność przekazać 3359 kartek świątecznych. Przekazaliśmy je bezdomnym, najuboższym oraz walczącym z uzależnieniami – na własne oczy widzieliśmy, jak taki mały gest może ucieszyć i wywołać łzę szczęścia w niejednym oku. Kto wie, może właśnie życzenia od Państwa poruszą, przywołają wspomnienia, a może nawet coś zmienią? Niech w tych grudniowych, świątecznych dniach osoby samotne, bezdomne – dzięki Państwu – poczują, że jest ktoś, kto o nich myśli, a każda “Bezdomna Kartka” znajdzie swego adresata!”

W Opolu akcją zajęła się Sandra Musioł, wszelkie pytania można kierować na adres: sandraamusiol@gmail.com

Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie Monar.

Patronat medialny: Goldap.info, Radio Gołdap oraz Radio Olsztyn Akcję wspiera: Studio Reklamy Grafix

źródło tekstu i zdjęć: www.goldap.info/goldap/20944-„bezdomna-kartka”-to-już-vi-edycja-2