Dwa dni. Trzy premiery. Cztery spektakle. 16 listopada rusza I Opolski Maraton Teatralny!

W tym tygodniu na miłośników teatru czeka w opolskim Teatrze im. Kochanowskiego coś wyjątkowego (a i dla początkujących spektaklo-oglądaczy coś się znajdzie!). Opolski Maraton Teatralny to dwudniowe wydarzenie, w czasie którego na deskach Teatru zaprezentowane zostaną cztery spektakle, w tym trzy – premierowo. Poza tym organizatorzy proponują dwie dyskusje z udziałem artystów, aktorów i znawców polskiego teatru; w jednej z nich weźmie udział także Marta Abramowicz, autorka reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu”, który na teatralną scenę przeniosła Daria Kopiec.

Pozycją harmonogramu, która zdecydowanie przyciąga uwagę, jest spektakl “Ostatni gasi światło”, który zostanie zaprezentowany widzom w trzech językach: polskim, czeskim oraz migowym, ale to nie jedyne interesujące przedstawienie zbliżającego się Maratonu.

Program wydarzenia:
16 listopada:
11:00 / ,,Moralność pani Dulskiej”, reż. Giovanny Castellanos
18:00 / ,,Zakonnice odchodzą po cichu”, reż. Daria Kopiec
19:30 / Rozmowy o kulturze: ,,Powołanie a służba” – dyskusja wokół książki ,,Zakonnice odchodzą po cichu” z udziałem Marty Abramowicz, prowadzona przez Jacka Wakara.

17 listopada:
17:00 / ,,Coś pomiędzy”, reż. Tomasz Cymerman
19:00 / ,,Ostatni gasi światło”, reż. Norbert Rakowski
20:00 / Rozmowy o kulturze: ,,Wolność i odpowiedzialność w świetle codziennych wyborów“, dyskusja prowadzona przez Jacka Wakara. Gośćmi specjalnymi będą twórcy i aktorzy z Czech, w tym Kristýna Leichtová, gwiazda czeskiego kina i teatru.

Przysłowiowego biednego studenta zawsze najbardziej interesują ceny, zatem spieszymy z informacją, iż karnety dostępne są w kasie Teatru, a ich ceny to odpowiednio: 60 zł – normalny/38 zł – ulgowy za dwa spektakle, 51/84 zł za trzy przedstawienia i 64/104 zł za cztery występy.

Nie samymi studiami żyje człowiek, zatem idźcie i ukulturalniajcie się!