Dobra wiadomość dla miłośników rowerów! Sezon na letnie wypady rowerowe oficjalnie otwarty! Wiosna, piękna pogoda i zbliżająca się majówka zdecydowanie sprzyjają podejmowaniu rowerowej aktywności. Jeżeli Twój rower wciąż jest zakurzony lub zalega w piwnicy po zimowej aurze, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej! Nadszedł czas by wznowić aktywność! 

Rower to niezastąpiony środek transportu już od kilkudziesięciu lat. Dzięki niemu możemy jednocześnie dbać o zdrowie oraz chronić środowisko naturalne. Jest on także świetną formą spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, pozwala na szybkie poruszanie się po mieście czy wpływa na poprawę stanu naszej aktywności fizycznej, redukując uczucie zmęczenia czy spalając zbędne kalorie.

Jeśli jesteście miłośnikami kolarstwa lub nie wyobrażacie sobie życia bez roweru z pewnością zainteresują was nadchodzące wydarzenia:

– Grand Prix Amatorów na Szosie – 28 kwietnia w Nysie organizowana jest już IV edycja rajdu. Oprócz miłego spędzeni czasu i spalenia zbędnych kalorii jest okazja do podziwiania naszego pięknego województwa! Uwaga! Trasa może być nieco wymagająca, dlatego porządna rozgrzewka przed wyjazdem jest jak najbardziej wskazana!

– Majówka na rowerach – 4 maja w Namysłowie jest możliwość odwiedzenia Młyńskich Stawów, osady położonej wśród lasów. Jeśli wciąż brakuje Ci pomysłów na aktywne spędzenie majówki, propozycja ta wydaje się być idealna! Przy okazji poznasz nową okolice i dowiesz się wielu ciekawostek związanych z tym miejscem.

– JBL Triathlon Opole – 23 czerwca jest możliwość połączenia jazdy na rowerze z pływaniem i bieganiem. Do wyboru mamy dwa dystanse – jeden mniej a drugi bardziej wymagający. Bez obaw, czasu jest jeszcze sporo, więc zdążyć się przygotować na podjęcie takiego wzywania.

Jeśli jazda na rowerze wciąż Cię nie przekonuje pomyśl o innych benefitach, jakie płyną z jego użytkowania:

– dłuższe życie – regularna aktywność fizyczna na rowerze wpływa na nasz wiek biologiczny, co oznacza, że zachowamy swój młody wygląd na dłużej! Co więcej, organizm jest lepiej przygotowany na to, by zwalczać różne infekcje, zapobiega rozwijaniu się chorób układu krążenia, nowotworów czy otyłości. Ci, którzy jeżdżą na rowerze pięć razy w tygodniu po 30 min zdecydowanie rzadziej chorują w porównaniu do tych, którzy nie podejmują żadnej aktywności.

– młody wygląd – regularna jazda na rowerze pomaga chronić naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz zapobiegać procesowi starzenia się. Wysiłek fizyczny powoduje, że nasz organizm lepiej przyswaja tlen i składniki odżywcze, w tym samym czasie pozbywając się zbędnych toksyn. Natomiast zachowanie optymalnej produkcji kolagenu wpływa na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu skóry.

– lepszy proces myślenia – po pierwsze, dzięki jeździe na rowerze wzrastają pokłady naszej kreatywności! Po drugie, wysiłek fizyczny przekłada się na usprawnienie naszego procesu myślowego. Dlaczego? Dodatkowa aktywność pomaga budować nowe komórki w mózgu, odpowiedzialne za zapamiętywanie. Regularne uprawianie tego sportu może zwalczyć nawet Alzhaimera!

– ratunek naszej planety – jazda na rowerze nie generuje żadnych zanieczyszczeń. Poza tym wykonanie roweru jest mniej czasochłonne i wymaga mniejszej ilości nakładów materiałów w porównaniu do samochodu czy innych środków transportu. Wyobraź sobie, ile jedno miejsce parkingowe dla samochodu pomieściłoby rowerów! Czas się zatem przesiąść na rower!

Teraz wystarczy wstać z kanapy i wybrać się na wycieczkę rowerową. Świetny humor oraz dobra kondycja gwarantowane!

M. Roj