Już po raz piąty na naszej uczelni odbędą się Igrzyska Ekonomiczne organizowane przez  Koło Naukowe Ekonomistów, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (Oddział w Opolu).

Igrzyska ekonomiczne to konkurs, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego w 2-osobowych zespołach rywalizują o wartościowe nagrody. Jego celem jest sprawdzenie, a zarazem poszerzenie wiedzy z zakresu ekonomii. Tym samym organizatorzy pragną zachęcić młode osoby do kontynuacji nauki na studiach wyższych na kierunkach ekonomicznych.

Jak wyglądają Igrzyska Ekonomiczne?

Obejmują dwa etapy. W pierwszym z nich startować może dowolna liczba drużyn z danej szkoły, a do etapu drugiego zaproszone zostanie 8 najlepszych drużyn.

Ciekawostka: w roku 2017 do I etapu konkursu zgłosiło się łącznie 119 drużyn z piętnastu szkół województwa opolskiego. Do etapu II zgodnie z regulaminem zostało zakwalifikowanych 8 najlepszych zespołów.

Poniżej prezentujemy oficjalny harmonogram wydarzenia:

Harmonogram Igrzysk Ekonomicznych w 2018 roku:

Do 13.02.2018 r. – zgłaszanie uczestników (2-osobowych grup) przez opiekunów z danej szkoły.

6.03.2018 r., godzina 10:00 – ETAP I – organizowany w szkołach, których uczniowie wyrazili chęć uczestnictwa w konkursie. Uczestnicy będą mieli 120 minut na rozwiązanie testu wiedzy ekonomicznej (pytania otwarte, zamknięte i zadania). Do etapu II przechodzi 8 drużyn, które uzyskają największą liczbę punktów. O wynikach I etapu opiekunowie grup zostaną powiadomieni w terminie kolejnych dwóch tygodni.

17.04.2018 r., godzina 10:30 – ETAP II – organizowany w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego.

_________________________________________________

Warto wspomnieć, że dotychczas patronat nad wydarzeniem obejmowali: Uniwersytet Opolski, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Opolu, Prezydent Miasta Opola, Marszałek Województwa Opolskiego, Kurator Oświaty oraz Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Poniżej galeria zdjęć z poprzedniej edycji konkursu.

Źródło informacji oraz zdjęcia: Koło Naukowe Ekonomistów UO