XXIX edycja ZImowej Giełdy Piosenki będzie mieć swój finał 21 marca w Studenckim Centrum Kultury. Nadal trwają cotygodniowe eliminacje zespołów do finałowego występu, jednak poznaliśmy już gwiazdę finału poświęconego w tym roku twórczości Czesława Niemena – jest nią Janusz Radek.

 

Jak co roku podczas finału wystąpi dziesięć zespołów, które w swym składzie mają przynajmniej jednego studenta. Podczas występu prezentują jeden autorski utwór oraz piosenkę z repertuaru artysty, któremu jest poświęcona dana edycja. W tym roku Zimowa Giełda Piosenki poświęcona jest Czesławowi Niemenowi.

Aby dostać się do marcowego finału, wszystkie zespoły, które zgłosiły się do plebiscytu biorą udział w eliminacjach. Te od początku roku prowadzone są antenie “Radia Sygnały”.

 

Na początku lutego dowiedzieliśmy się, kto oprócz wyłonionych zespołów zagra podczas finału ZGP. Organizatorzy zdecydowali się zaprosić Janusza Radka.

Charyzmatyczny artysta – od zawsze niepokorny, podążający pod prąd. Trzyma się z dala od show-biznesu – nie potrzebuje reklamy. Ceni sobie wolność – szczególnie tę, którą daje sztuka. Dlatego kroczy własną drogą. I za to jest ceniony przez swoją wierną publiczność. Stale jednak otwiera się na nowe muzyczne przestrzenie, co doskonale odzwierciedlają jego kolejne artystyczne przedsięwzięcia.

Janusz Radek występował już w Opolu dając recital pod nazwą “Niemen w naszej pamięci”  w 2007 roku. Po prawie 12 latach ponownie zaśpiewa największe piosenki autora takich hitów jak “Dziwny jest ten świat”, “Wspomnienie” czy “Sen o Warszawie”.

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z poprzedniej edycji Zimowej Giełdy Piosenki:

Zimowa Giełda Piosenki 2018 – Zdjęcia