16 edycja World Press Photo 2016 od dziś do obejrzenia w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa ta prezentuje prace nagrodzone w największym na świecie i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej. Fotografie można oglądać do 18 grudnia. 

To już 58. edycja wystawy. W tym roku Międzynarodowe Jury w Amsterdamie za najlepszą pracę uznało zdjęcie australijskiego fotografa Warren’a Richardson’a, pt. “Nadzieja Nowego Życia”.  Zdjęcie przedstawia mężczyznę, który podaje malutkie dziecko przez kolczasty płot na granicy serbsko-węgierskiej Wyróżniono również zdjęcia fotografów m.in. z Japonii, Meksyku i USA. Wystawę odwiedza corocznie ponad dwa miliony ludzi w około 45 krajach na świecie.

Na konkurs nadesłano w sumie 82 951 zdjęć wykonanych przez 5775 fotografów ze 128 krajów. Jury przyznało nagrody w ośmiu kategoriach: zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, sport, życie codzienne, portret, sztuka, przyroda oraz zdjęcie roku. Łącznie wyróżniono dokonania 41 fotografów z 21 krajów. W Opolu wystawa prezentowana jest po raz 16. i jest najpopularniejszą ekspozycją w regionie.

Więcej o wystawie przeczytacie w kolejnym numerze GS. Stay tuned!

red. Monika Mitulla

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W OPOLU

Wystawa czynna codziennie od 26 listopada do 18 grudnia, w godz. 10.00 – 20.00

Wyjątkowa okazja na całodniowe i nocne zwiedzanie wystawy w dniu 2 grudnia (piątek) w godz.10.00 rano do  01.00 w nocy.

BILETY:

ulgowy / 4zł

normalny/ 8 zł

rodzinny/ 20 zł