AZS, czyli Akademicki Związek Sportowy to klub uczelniany, który zrzesza sportowców i pasjonatów sportu. Zajmuje się organizowaniem sekcji sportowych, różnych wydarzeń związanych ze sportem i wysyłaniem zawodników na zawody (najczęściej są to akademickie mistrzostwa Polski). Organizuje również Akademicką Ligę Mistrzów oraz Dzień Sportu.

16.12.19 r. odbyły się wybory do zarządu KU AZS.

Zebranie uroczyście rozpoczął Zbigniew Zagórowski, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UO. Pojawili się tam prócz członków zarządu AZS UO, również Maciej Kochański (asystent Rektora UO, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego), Mateusz Ptak (wiceprezes AZS UO) oraz Dawid Matyszczak (ustępujący prezes AZS UO).

Na obradach obecnych było 11 osób, które miały czynne oraz bierne prawo wyborcze. Uczestnicy wyborów zaczęli od podsumowania kadencji ustępującego zarządu. Głos zabrał w tej sprawie były prezes Dawid Matyszczak oraz Mateusz Ptak, który podsumował swoją kadencję pod kątem zarejestrowanych legitymacji członków AZS UO, reprezentantów AZS UO na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz wszystkich imprez organizowanych przez KU AZS UO w mijających dwóch latach akademickich: 2017/2018 oraz 2018/2019.

Następnie rozpoczęte zostało głosowanie nad nowym zarządem AZS UO w głosowaniu tajnym.

Zgłoszono Karola Gontarza i Michała Błońskiego do kandydatury na prezesa AZS UO. Michał otrzymał 3 głosy, a Karol aż 8, dzięki czemu został nowym prezesem.

Do zarządu AZS UO na nową kadencję zostali wybrani: Wiktoria Grejner, Mateusz Ptak, Michał Błoński (każdy z nich otrzymał 6 głosów), Marek Wiench (5 głosów), Marcin Dubiel (4 głosy) i Marek Cyganek (3 głosy).

Natomiast komisję rewizyjną reprezentować będzie Mariusz Pająk, a rolę Sądu Koleżeńskiego sprawować będzie Michał Berendowicz.

Nowo wybrany prezes AZS UO, Karol Gontarz, wyraził wielką chęć do współpracy z reprezentantami ustępującego zarządu, oznajmił, że należy zwrócić dużą uwagę na wspieranie sportowców we wszystkich dyscyplinach oraz zaznaczył, że ma nadzieję na owocną integrację środowiska akademickiego Uniwersytetu Opolskiego.

Tekst: Nina Barylska

Zdjęcia: Marek Wiench, Dawid Matyszczak