Studia to czas kiedy możemy poznać nowe towarzystwo, często wyprowadzamy się z domu i zaczynamy bardziej samodzielne życie. Dodatkowo nie ma co ukrywać są też świetną zabawą! Jednak wszystko co dobre… szybko się kończy! I tak po błogiej sielance zawsze przychodzi sesja! A sesja to nic innego jak czas sprawdzania tego czego się nauczyliśmy przez cały semestr. Rzadko bywa tak, że sumiennie i na bieżąco uczymy się, dlatego zdarza się, że egzaminów mamy zbyt wiele a czasu? Jak zwykle za mało… W takiej sytuacji student- pomysłowy człowiek, wpada na pomysł żeby wspomóc się różnymi substancjami poprawiającymi koncentrację i pamięć.

Co w takim przypadku staje się najbliższym przyjacielem studenta? Kofeina, guarana i żeń szeń. To one pozwolą zarwać noc i nad ranem utrzymać na wodzy rozjeżdżający się wzrok.

Kofeina- to chyba najpopularniejszy studencki sposób na szybkie postawienie się na nogi. Stosowana w lecznictwie pobudza działanie serca i układu nerwowego. Filiżanka mocnej kawy lub herbaty to ok. 0,2g kofeiny. Taka niewinna filiżaneczka może powodować m.in. nudności, bóle głowy czy drżenie rąk. Jednak każdego studenta najbardziej interesuje skutek w postaci bezsenności.

Guarana-wspomaga efektywność i wydajność treningu. Połączenie wolnej kofeiny i wyciągu z guarany daje efekty utrzymujące się przez wiele godzin. Wywołuje ona skutki stymulujące i termoregulujące, ulepsza czujność psychiczną i powoduje oddalenie zmęczenia. Dodatkowymi właściwoścmiami jest spowolnienie przedwczesnego procesu starzenia się, odrtruwa organizm, jest pożyteczna przy nadwadze i zaburzeniach trawiennych. Podsumowując guarana to bezpiczny psycho stymulator, który działa szybko rewitalizując duszę i ciało.

Żeń szeń-przede wszystkim dodaje energii i skraca czas rekacji. Poprawia także umiejętność koncentracji i zapamiętywania. Uważa się go za wszechstronne lekarstwo polecane w wielu dolegliwościach, a zwłaszcza w starszym wieku oraz, co skierowane jest szczególnie do studentów, dla osób intensywnie pracujących i uczących. Pomaga przy fizycznym i umysłowym przemęczeniu, chorobach wątroby, nerek i serca.

A.R.