Już dziś wychodzi najświeższy numer Gazety Studenckiej! Jest to wydanie wyjątkowe, gdyż w marcu obchodzimy święto Uniwersytety Opolskiego. Oprócz tego UO honoruje tytułem honoris causa wybitnego aktora – Daniela Olbrychskiego. W związku, z czym przybliżymy Wam w naszej gazecie jego postać.
Opolski akademik Kmicic jest nazwany na cześć właśnie jego roli z ekranizacji powieści „Potop” Henryka Sienkiewicza. Olbrychski w 1974 roku otworzył akademik symbolicznie przecinając przed nim wstęgę. Dziś po 39 latach powraca do Opola, by przyjąć tytuł honoris causa. Jak sam pisze – “Będzie dla mnie prawdziwym zaszczytem znaleźć się w tym wspaniałym gronie doktorów honoris causa, obok wielu znakomitości, wśród których znalazłem również kilku bliskich przyjaciół (..). Z serca dziękuję i z prawdziwą przyjemnością przyjmuję”
W nowym numerze między innymi znajdziecie również:
* Czy praktyki mogą nas kosztować? Odpowiada Monika Lorek
* Geneza powstania święta obchodzonego 8 marca – Beata Marcinkowska
* Józef Oleksy, Tomasz Sekielski i Janusz Palikot w Obiektywie Nikodema T. Jacuk.
* Bartosz Janczak przypomina o zapomnianych już przez nas prestiżowych Uniwersytetach.
* 3 Kobiety, 3 felietoty, 3 różne poglądy.
* Co warto obejrzeć, przeczytać, przesłuchać – recenzje.
* By nie popełnić modowego faux pas, zapoznaj się z tekstem Joanny Jakóbowskiej
* Chciałbyś wyjechać na wymianę studencką? Nie wiesz jak się za to zabrać? Sabina Baraniewicz i jej tekst z pewnością Ci pomogą.
* Pyszne i niedrogie przepisy kulinarne.
* Konkursy z nagrodami!
Oraz wiele innych ciekawych rzeczy:)
SZUKAJCIE NASZEGO NAJNOWSZEGO NUMERU NA KAMPUSIE
Miłej lektury 🙂