I Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji zawita do naszego miasta już w przyszłym tygodniu. Pokazy polskiej animacji dla dorosłych będzie można zobaczyć w kinie Meduza.

Podstawą festiwalu będzie konkurs animacji zrealizowanych po 1 stycznia 2011r., przeprowadzony w każdym z 21 festiwalowych miejsc.

Będzie można zobaczyć filmy w czterech kategoriach:

• studyjnej,

• szkolnej,

• off,

• wideoklip.

W każdej z powyższych kategorii zostaną przyznane miejsca od pierwszego do trzeciego. A jurorami będą widzowie uczestniczący w projekcie.

Jak zapewniają organizatorzy, jednym z głównych celów wydarzenia jest nie tylko prezentacja, ale także promocja tej formy sztuki wśród szerszej publiczności.

W tym roku zobaczymy m.in. filmy Moniki Kuczynieckiej, która pracowała przy teledyskach zespołu Czesław Śpiewa oraz grupy Voo Voo. Zaprezentowana zostanie także twórczość duetu Kijek/Adamski – autorów wideoklipów do piosenek zespołu Pink Freud czy Tomasza Stańko.

Stowarzyszeni Opolskie Lamy objęło swym patronatem niniejsze wydarzenie.

I Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2013 w Opolu w dniach 11-14 kwietnia, w kinie Meduza.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj

JK