Pierwsze w Opolu, Regionalne Forum Tutoringu rozpocznie się 2 marca 2016 r. o godz. 10.00 w Auli Błękitnej Collegium Maius UO przy pl. Kopernika 11a.
Tutoring jest wyjątkowym podejściem do edukacji, które staje się coraz szerzej znane w Polsce, jednak wciąż niewiele placówek go stosuje. Jego elementy nieprzypadkowo można spotkać głównie tam, gdzie istnieje nastawienie na osiąganie wysokich wyników lub – inaczej rzecz ujmując – tam, gdzie dąży się do wielkości i kładzie się nacisk na rozwój potencjału uczniów i studentów.
Forum Tutoringu to unikalna możliwość poznania najważniejszych założeń, narzędzi oraz rezultatów, jakie przynosi zyskująca na popularności metoda tutoringu. Uczestnicy Forum będą mieć okazję poznania dobrych praktyk tutorskich, zarówno w obszarze pracy z podopiecznymi, jak i wdrażania metody tutoringu w placówkach i projektach edukacyjnych. Udział w Forum Tutoringu to również pierwszy krok w kierunku zostania certyfikowanym tutorem. Organizator Forum, Collegium Wratislaviense, to wiodący w Polsce ośrodek edukacji spersonalizowanej, posiadający bogate doświadczenie w prowadzeniu tutoringu I kształceniu tutorów.
Program spotkania:
10:00-11:15 Wykład interaktywny: „Edukacja, która zmienia zycie na lepsze”:
- Co to jest tutoring
- Na czym polega relacja „mistrz-uczeń” w XXI wieku?
- Jak skutecznie motywować?
- Rozwój osobisty i zawodowy skutecznego nauczyciela.
11:15-11:30 Przerwa.
11:30-13:00 Warsztat narzędziowy: wdrażanie innowacyjnej edukacji.
- Jak zostać tutorem? Proces certyfikowania kompetencji tutorskich.
- Prezentacja dobrych praktyk w Polsce i na świecie.
- Biblioteka multimediów Collegium Wratislaviense: co zawiera i jak można ją przekuć w praktyczną wiedzę?
- Wdrażanie i finansowanie projektów tutorskich. Projekty unijne dla instytucji oświatowych oraz zasady ich finansowania.
Zapisy i kontakt: tutoring2016@uni.opole.pl
Dodatkowe info: www.uni.opole.pl/biblioteka/docs/eng/FORUM-TUTORINGU—Uniwersytet-Opolski.pdf
Honorowy patronat nad spotkaniem objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja.
red.Monika Mitulla