Choć blogi poświęcone modzie męskiej nadal należą do mniejszości panowie nie chcą być gorsi. Poniżej znajdują się sylwetki dwóch mężczyzn, którzy odnieśli zasłużony sukces w blogosferze. I to nie tylko wśród przedstawicieli swojej płci.
”Mr.Vintage- rzeczowo o modzie miejskiej”
Mr. Vintage to blog o modzie męskiej prowadzony przez Michała Kędziorę,30-letniego inżyniera produkcji, który od kilku lat ściśle związany jest z modą, a dokładniej z ostatnim jej etapem,czyli sprzedażą. Nie trudno domyślić się genezy powstania tej witryny.Jest odpowiedzią na męskie potrzeby, które zostały zmarginalizowane przez wiodącą prym damską blogosferę.”Mr.Vintage- rzeczowo o modzie miejskiej” to świetny dowód na to, że panowie również chcą wyglądać dobrze. Blog utworzony w 2009 r. błyskawicznie zdobył popularność, zmieniając się w rzetelny poradnik na temat mody i stylu odwiedzany obecnie przez ok. 21 000 użytkowników miesięcznie. Jak na prawdziwego profesjonalistę przystało Michał dba zarówno o wysoki poziom strony wizualnej, jak i merytoryczność tekstów. Dowiecie się m.in. jak dobrać odpowiednią torbę, czym jest splot i czy wypada nosić skarpety do mokasynów. Dodatkowym atutem są publikowane stylizacje. Każdy wpis jest dokładnie przemyślany, przygotowywany rzetelnie i solidnie. W końcu Mr.Vintage to blog dopięty na ostatni guzik.
Zdjęcie wykorzystane na miniaturze pochodzi z : http://mr-vintage.blogspot.com/
Oliver Waimea, czyli twórca bloga VANITAs urodził się 23 lata temu w Kassel w Niemczech, a od siódmego roku życia mieszka w Polsce. Od kilku lat zajmuje się wizażem, jednak od zawsze ciągnęło go do świata mody. Idea bloga narodziła się w sposób bardzo spontaniczny. Pomysł na jego założenie padł podczas jednego ze spotkań z przyjaciółmi. Na początku miała to być tylko mała przygoda z modą i fotografią. Obecnie sam fanpage bloga na facebook’u ma 7 326 fanów. Oliver ubolewa, że Polska na tle krajów europejskich pod względem mody męskiej wypada dosyć słabo. Ponieważ ubierają się dość ekstrawagancko marzy o zmianie sztywnej tolerancji ulicznej. Według Olivera poczucie stylu należy do sfery bardzo indywidualnej, ponieważ wiąże się z kwestią gustu. Autor bloga niezmiernie cieszy się jednak ze zmiany nastawienia mężczyzn w stosunku do mody. Wielu panów zaczyna zwracać uwagę na to, co ubierają lub jak zestawiają ze sobą elementy garderoby. To dobry znak.
Powyższe zdjęcie pochodzi z http://vaniitas.blogspot.com/.
Joanna Jakóbowska