W dniach 8-11 grudzień w Studenckim Centrum Kultury miały miejsce niezwykłe wydarzenia. Były warsztaty, koncerty, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Pomimo, iż minęło już sporo czasu, warto choć na chwilę przypomnieć sobie sobie, co działo się podczas KULTURALIÓW 2014.

Od pierwszego dnia imprezy związane z KULTURALIAMI cieszyły się sporym zainteresowaniem studentów. Nic dziwnego, jest to przecież inicjatywa Samorządu Studenckiego, którzy jak nikt zna potrzeby i kulturalne aspiracje studentów. Wydarzenia odbywające się w ramach czternastej edycji KULTURALIÓW były tak różnorodne, iż z pewnością przypadły do gustu każdemu żakowi.

W trakcie czterodniowego święta kultury można było poznać język migowy, nauczyć się tańca brzucha czy poznać sekrety pracy fotoreportera podczas warsztatów fotograficznych. Jednymi, z najbardziej popularnych okazały się Warsztaty Tańca Irlandzkiego. Licz zgromadzeni uczestnicy mogli pod okiem profesjonalnych tancerek, poznać podstawowe kroki i ruchy. Jednak prawdziwa zabawa rozpoczęła się, gdy rozpoczęły się tańce, a skoczna muzyka dosłownie “porwała” wszystkich w tany. Śmiechom i radosnym pląsom nie było końca. Uczestnicy zaprezentowali cztery tańce.

Wśród kulturalnych atrakcji nie zabrakło też czegoś dla miłośników kabaretów i muzyki. IMPROWIZACJE KABARETOWE zgromadziły liczną rzeszę widzów, którzy naprzemiennie oklaskiwali występujących artystów, by po chwili zanosić się od śmiechu patrząc i słuchając tego, co działo się na scenie. Niewątpliwą gwiazdą okazał się jednak TEDE, którego koncert w środowy wieczór 10-go grudnia zgromadził najprawdziwsze tłumy fanów muzyki.

KULTURALIA 2014 okazały się niewątpliwym sukcesem organizatorów, a wszystkie wydarzenia z nimi związane na długo zostaną w pamięci uczestników. Po raz kolejny można było przekonać się, że Opole kulturą stoi.

Małgorzata Górecka